Laatste nieuws
Op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Dat doe je hier. Regelmatig verschijnen hier artikelen met verschillende onderwerpen; van het schoonmaken van je kamer tot een slimme en efficiënte manier om ongedierte buiten huis te houden. Heb je nog onderwerpen die je graag door Marcel van Hooijdonk wil laten toelichten, laat het ons weten!
Studenten van de TU Eindhoven komen opnieuw met een briljante uitvinding die van toepassing is op alle doven mensen
26/11/2021
Een mouw waarmee je taal kunt voelen door middel van trillingen. Hiermee kunnen mensen iedere vreemde taal voelen en daadwerkelijk ook begrijpen. Deze mouw kan de ideale oplossing zijn voor mensen die doof zijn.
Vorig jaar september is deze groep van twintig studenten opgericht en zijn ze aan de slag gegaan met het maken van een prototype. Voor de mouw is het geen enkel probleem welke taal hij hoort, iedere taal kan hij omezetten in trillingen. Hiervoor is een speciale trilling gemaakt voor ieder van de 39 klanken die de Engels taal bezit. De tekst wordt door een computerprogramma omgezet in de Engelse klankeenheden waarna je de trillingen voelt in je arm.
Taal leren
Om de sleeve te kunnen gebruiken is het wel van groot belang dat de gebruikers eerst de taal van de trillingen leren. Een maand lang elke twee dagen een uur oefenen en dan zou je heel de taal onder de knie moeten hebben. Zo lastig is het dus niet om deze taal onder de knie te krijgen. Op een bepaald moment wordt het vanzelfsprekend en zet je hoofd de trillingen vanzelf om.
Gerelateerd nieuws
Klik hier
Internationale studenten brengen de kwaliteit van hoger onderwijs in gevaar
De afgelopen jaren is de komst van internationale studenten in Nederland populairder geworden. Steeds meer internationale studenten willen in Nederland komen studeren. De komst van te veel internationale studenten naar Nederland brengt alleen wel een aantal gevaren met zich mee.
Uitwonende studenten krijgen geen energietoeslag
Sinds kort geldt er een nieuwe regeling waarin volwassenen die zelfstandig wonen een energietoeslag aan kunnen vragen ter waarde van 800 euro. Iedere zelfstandig wonende met een laag inkomen heeft recht op deze energietoeslag. Desondanks krijgen uitwonende jongeren en studenten tussen de 18 en 20-jarig deze vergoeding niet.
Pechstudenten krijgen geen compensatie voor leenstelsel
Studenten die door het leenstelsel in diepe schulden terecht zijn gekomen zullen niet gecompenseerd worden door de overheid. Studenten hebben onder het leenstelsel gemiddeld een schuld van 27.000 euro opgebouwd. Van het kabinet zullen deze pechstudenten ongeveer 1400 euro ontvangen. Vele partijen vinden dit maar klein bedrag ten opzichte van de gehele schulden.
Zelf nog suggesties?
Ben je zelf tegen een praktisch probleem aangelopen en heb je het antwoord hierop? Mis je nog een artikel, of denk je waardevolle inbreng te hebben voor een nieuw onderwerp? Laat het ons dan weten! Wij horen graag suggesties van je om Opnieuw Thuis te blijven verbeteren.