Laatste nieuws

Op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Dat doe je hier. Regelmatig verschijnen hier artikelen met verschillende onderwerpen; van het schoonmaken van je kamer tot een slimme en efficiënte manier om ongedierte buiten huis te houden. Heb je nog onderwerpen die je graag door Marcel van Hooijdonk wil laten toelichten, laat het ons weten!

Studenten gaan de straat op voor een hogere basisbeurs

 14/06/2022

Afgelopen week hebben er honderden studenten gedemonstreerd in Amsterdam. De reden van deze demonstratie was het eisen van een hogere basisbeurs. Daarnaast willen deze studenten ook dat oud studenten een ruime compensatie krijgen voor het sociaal leenstelsel. Er zijn namelijk oud-studenten met een studieschuld van 40.000 euro.

Voor de tweede keer in 2022 demonstreren de studenten voor een hogere basisbeurs. De situatie voor de studenten is alleen maar pijnlijker geworden sinds de laatste keer dat ze hebben gedemonstreerd. De prijzen zijn namelijk in hoog tempo gestegen en daarnaast hebben deze studenten ook geen recht gekregen op een energie toeslag.

Nieuwe studenten

Nieuwe studenten zullen zo meteen een goede 3300 euro aan basisbeurs kunnen krijgen per jaar. Studenten die onder het oude leenstelsel vallen kregen maar 359 euro per jaar. Deze zitten nu met grote schulden opgescheept. Dit is bijna niet uit te leggen richting die studenten vinden meerdere mensen. Daarom moet er voor deze mensen ook een compensatie komen.

Het kabinet wil uitwonende studenten compenseren met 274 euro per maand plus een aanvullende beurs die kan oplopen tot maximaal 401 euro. Hier zijn de studenten het niet mee eens. Ze bouwen op deze manier torenhoge schulden op vanwege de hoge studiekosten, huurprijzen en energierekening.

Gerelateerd nieuws

Klik hier

Ook Nijmeegse studenten kunnen vanaf nu aanspraak maken op de energietoeslag

Alle Nijmeegse studenten zijn buitengesloten voor de eenmalige toeslag net zoals in vele andere steden. Hier was een bepaalde student het niet mee eens die vervolgens naar de rechter is gestapt. Dit eindigde positief voor de student uit Nijmegen, zij heeft de rechtszaak gewonnen en krijgt nu alsnog de eenmalige energietoeslag van 800 euro.

Lees dit bericht

Studenten moeten vanaf volgend jaar waarschijnlijk rente gaan betalen over studieschuld

Studenten kunnen binnenkort waarschijnlijk niet meer lenen zonder rente bij Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO). De rente staat momenteel nog op 0 procent, maar dit zal volgend jaar verhoogd worden voor de studenten. Maar wat betekent dit voor de studenten en hun schulden?

Lees dit bericht

Studenten van de TU Eindhoven komen opnieuw met een briljante uitvinding die van toepassing is op alle doven mensen

Een mouw waarmee je taal kunt voelen door middel van trillingen. Hiermee kunnen mensen iedere vreemde taal voelen en daadwerkelijk ook begrijpen. Deze mouw kan de ideale oplossing zijn voor mensen die doof zijn.

Lees dit bericht

Zelf nog suggesties?

Ben je zelf tegen een praktisch probleem aangelopen en heb je het antwoord hierop? Mis je nog een artikel, of denk je waardevolle inbreng te hebben voor een nieuw onderwerp? Laat het ons dan weten! Wij horen graag suggesties van je om Opnieuw Thuis te blijven verbeteren.

Mail ons
info@zuylenstaete.nl

Ma. t/m vr. van 09.00 tot 17.00