Laatste nieuws
Op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Dat doe je hier. Regelmatig verschijnen hier artikelen met verschillende onderwerpen; van het schoonmaken van je kamer tot een slimme en efficiënte manier om ongedierte buiten huis te houden. Heb je nog onderwerpen die je graag door Marcel van Hooijdonk wil laten toelichten, laat het ons weten!
Studenten gaan de straat op voor een hogere basisbeurs
14/06/2022
Afgelopen week hebben er honderden studenten gedemonstreerd in Amsterdam. De reden van deze demonstratie was het eisen van een hogere basisbeurs. Daarnaast willen deze studenten ook dat oud studenten een ruime compensatie krijgen voor het sociaal leenstelsel. Er zijn namelijk oud-studenten met een studieschuld van 40.000 euro.
Voor de tweede keer in 2022 demonstreren de studenten voor een hogere basisbeurs. De situatie voor de studenten is alleen maar pijnlijker geworden sinds de laatste keer dat ze hebben gedemonstreerd. De prijzen zijn namelijk in hoog tempo gestegen en daarnaast hebben deze studenten ook geen recht gekregen op een energie toeslag.
Nieuwe studenten
Nieuwe studenten zullen zo meteen een goede 3300 euro aan basisbeurs kunnen krijgen per jaar. Studenten die onder het oude leenstelsel vallen kregen maar 359 euro per jaar. Deze zitten nu met grote schulden opgescheept. Dit is bijna niet uit te leggen richting die studenten vinden meerdere mensen. Daarom moet er voor deze mensen ook een compensatie komen.
Het kabinet wil uitwonende studenten compenseren met 274 euro per maand plus een aanvullende beurs die kan oplopen tot maximaal 401 euro. Hier zijn de studenten het niet mee eens. Ze bouwen op deze manier torenhoge schulden op vanwege de hoge studiekosten, huurprijzen en energierekening.
Gerelateerd nieuws
Klik hier
Driehonderd studenten testen nieuwe app voor mobiliteit | Deel 2
Even terugblikken: drie maanden geleden zijn driehonderd studenten uit Rotterdam aan de slag gegaan met uitproberen van een nieuwe reisapp. Studenten konden met deze app niet alleen het OV gebruiken, maar ook deelvervoer zoals: scooters en fietsen. Nu, drie maanden later, zijn de resultaten binnen en wordt er gekeken of dat deze pilot succesvol was.
Coronavoordelen: "WC was nog nooit zo schoon"
Hoewel er vrijwel alleen nadelen zitten aan de coronacrisis, levert het hier en daar soms toch een klein voordeel op. Zo ook voor de Gelderse studenten uit Wageningen. Het vele thuiszitten zorgt ervoor dat er volop schoongemaakt kan worden. "De wc is nog nooit zo schoon geweest", vertelt David aan Omroep Gelderland.
Rem op internationale studenten laat op zich wachten
Een gedeelte in de Tweede Kamer wil een einde maken aan de groei van het aantal internationale studenten in Nederland. Deze groei zorgt namelijk voor meerdere problemen in Nederland waar studenten uit eigen land veel last van hebben. Denk bijvoorbeeld aan de druk op het onderwijs of het tekort aan huisvesting.
Zelf nog suggesties?
Ben je zelf tegen een praktisch probleem aangelopen en heb je het antwoord hierop? Mis je nog een artikel, of denk je waardevolle inbreng te hebben voor een nieuw onderwerp? Laat het ons dan weten! Wij horen graag suggesties van je om Opnieuw Thuis te blijven verbeteren.