Laatste nieuws
Op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Dat doe je hier. Regelmatig verschijnen hier artikelen met verschillende onderwerpen; van het schoonmaken van je kamer tot een slimme en efficiënte manier om ongedierte buiten huis te houden. Heb je nog onderwerpen die je graag door Marcel van Hooijdonk wil laten toelichten, laat het ons weten!
Studenten testen zelfredzaamheid door zichzelf op te sluiten
12/01/2023
Twee studenten sluiten zich vijf dagen lang op zonder elektra, internet of andere faciliteiten om zich meer bewust te worden van de zelfredzaamheid na een bepaalde klimaatramp. Zij vinden dat studenten hier bewuster op moeten worden en dit vaker zouden moeten doen.
Tuinhuis
In een tuinhuis zitten de twee studenten waar sinds dinsdag geen licht meer brandt en waar de ramen helemaal zijn afgeplakt met zwarte vuilniszakken. Op deze manier proberen de twee studenten een klimaatramp na te bootsen. Zij zijn benieuwd hoe zij overleven wanneer de stad onder water komt en er pas vijf dagen later hulp is.
Om aandacht te geven aan dit onderwerp geven zij iedere dag om 13.00 een livestream op Instagram. Zo proberen zij het bewustzijn van de studenten te stimuleren dat dit in de toekomst zo maar eens een situatie kan zijn waarin je je verkeerd als de dijken doorbreken. Door al de stroom en water te af te koppelen proberen ze de situatie zo goed mogelijk na te bootsen.
Gerelateerd nieuws
Klik hier
Driehonderd studenten testen nieuwe app voor mobiliteit | Deel 2
Even terugblikken: drie maanden geleden zijn driehonderd studenten uit Rotterdam aan de slag gegaan met uitproberen van een nieuwe reisapp. Studenten konden met deze app niet alleen het OV gebruiken, maar ook deelvervoer zoals: scooters en fietsen. Nu, drie maanden later, zijn de resultaten binnen en wordt er gekeken of dat deze pilot succesvol was.
Studenten komen met een prototype voor minimaal 160.000 extra woningen
Studenten in Delft hebben vrijdag 11 maart een plan laten zien hoe er het komende jaar in Nederland maar liefst 160.000 tot 320.000 extra woningen gebouwd kunnen worden. De bedoeling is dat er extra verdiepingen worden geplaatst op bepaalde portiekflats in Nederland. De oude flats hoeven hierdoor niet gesloopt te worden omdat deze later ook nog gerenoveerd zullen worden.
Basisbeurs te klein voor studenten waarvan de ouders 55.000 euro in het jaar verdienen
Studenten waarvan de ouders rond anderhalf keer modaal verdienen, moeten ook met een basisbeurs nog steeds bijlenen of werken. Anders zouden deze studenten niet rond kunnen komen. Dit heeft het budgetinstituut Nibud afgelopen dinsdag bekend gemaakt.
Zelf nog suggesties?
Ben je zelf tegen een praktisch probleem aangelopen en heb je het antwoord hierop? Mis je nog een artikel, of denk je waardevolle inbreng te hebben voor een nieuw onderwerp? Laat het ons dan weten! Wij horen graag suggesties van je om Opnieuw Thuis te blijven verbeteren.