Laatste nieuws
Op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Dat doe je hier. Regelmatig verschijnen hier artikelen met verschillende onderwerpen; van het schoonmaken van je kamer tot een slimme en efficiënte manier om ongedierte buiten huis te houden. Heb je nog onderwerpen die je graag door Marcel van Hooijdonk wil laten toelichten, laat het ons weten!
Er komt rente op de studieschuld van alle studenten
12/10/2022
Aankomend jaar zullen studenten rond de 0,4 procent rente betalen op de studielening. Voor mbo’ers ligt dit percentage nog hoger. Zij zullen het aankomende jaar 1,8 procent rente betalen voor de studielening. De stijgende rente op de studieschulden heeft alles te maken met de snel toenemende rentes op de kapitaalmarkten en zo de hoge inflatie af te remmen.
Er is veel ophef ontstaan omtrent de hoogte van de rentes van de studieleningen. Veel mensen begrijpen niet waarom de rente van mbo’ers vier keer hoger liggen dan van andere studenten, terwijl zij hoogstwaarschijnlijk op de arbeidsmarkt minder zullen gaan verdienen.
Ongelijkheid
Er zijn meerdere nadelige regels voor mbo-studenten dan voor andere studenten en hierdoor lijkt het alsof mbo’ers steeds weer ongelijk benadeelt worden. Zo moeten mbo’ers ook direct de lening aflossen wanneer zij minimaal verdienen en andere studenten hebben hier 35 jaar de tijd voor.
De rente zal daarnaast de komende jaren waarschijnlijk ook nog niet omlaag gaan en daarom maken vele studenten zich nu zorgen over de studieleningen. Sommigen leningen bedragen namelijk een bedrag van 50.000 euro.
Gerelateerd nieuws
Klik hier
Pechstudenten hebben truc om schuld te beperken na komst basisbeurs
Pechstudenten die zijn begonnen met het studeren onder het leenstelsel kunnen gebruik maken van een bepaalde truc waardoor zij langer kunnen profiteren van de basisbeurs. De basisbeurs maakt na een aantal jaar weer zijn rentree onder de studenten, waardoor veel studenten met grote schulden overblijven.
Studenten van de TU Eindhoven komen opnieuw met een briljante uitvinding die van toepassing is op alle doven mensen
Een mouw waarmee je taal kunt voelen door middel van trillingen. Hiermee kunnen mensen iedere vreemde taal voelen en daadwerkelijk ook begrijpen. Deze mouw kan de ideale oplossing zijn voor mensen die doof zijn.
Nederlandse studenten verdienen het meeste bij van alle andere Europese studenten
Maar liefst zeven op de tien studenten hebben een bijbaan in Nederland. Dit is het hoogste aantal van alle andere Europese landen. In Zuid-Europa werken studenten zelfs maar zelden naast hun opleiding. Het Europese statistiekbureau heeft hierbij gekeken naar alle personen tussen 15 en 29 jaar.
Zelf nog suggesties?
Ben je zelf tegen een praktisch probleem aangelopen en heb je het antwoord hierop? Mis je nog een artikel, of denk je waardevolle inbreng te hebben voor een nieuw onderwerp? Laat het ons dan weten! Wij horen graag suggesties van je om Opnieuw Thuis te blijven verbeteren.