Laatste nieuws

Op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Dat doe je hier. Regelmatig verschijnen hier artikelen met verschillende onderwerpen; van het schoonmaken van je kamer tot een slimme en efficiënte manier om ongedierte buiten huis te houden. Heb je nog onderwerpen die je graag door Marcel van Hooijdonk wil laten toelichten, laat het ons weten!

Ook Nijmeegse studenten kunnen vanaf nu aanspraak maken op de energietoeslag

 08/08/2022

Alle Nijmeegse studenten zijn buitengesloten voor de eenmalige toeslag net zoals in vele andere steden. Hier was een bepaalde student het niet mee eens die vervolgens naar de rechter is gestapt. Dit eindigde positief voor de student uit Nijmegen, zij heeft de rechtszaak gewonnen en krijgt nu alsnog de eenmalige energietoeslag van 800 euro.

Naar eigen zeggen heeft de student recht op de toeslag omdat hij ook de gevolgen voelde van de verhoogde energieprijzen en daardoor weinig te besteden had. Nijmegen gaf hem alleen geen recht op deze tegemoetkoming omdat hij een student was.

Uitspraak rechter

De rechter ging alleen niet mee in de uitspraken van Nijmegen. Gemeenten mogen namelijk niet hele groepen uitsluiten zoals ‘studenten’. Iedere student heeft namelijk een andere woonsituatie en daarom moeten studenten individueel behandeld worden en niet als een gehele groep vond de rechter.

Dankzij deze uitspraak zullen studenten niet alleen in Nijmegen, maar ook in andere steden recht hebben op een compensatie van de hoge energiekosten. Dit is daarom geweldig nieuws voor iedere zelfstandige student in Nederland.

Gerelateerd nieuws

Klik hier

Driehonderd studenten testen nieuwe app voor mobiliteit | Deel 1

Driehonderd studenten uit Rotterdam testen drie maanden lang een nieuwe reisapp. Het voordeel van deze reisapp? Studenten kunnen nu naast het OV ook deelvervoer huren via deze app. De Ov-chipkaart vervalt hierdoor en de studenten hoeven geen andere apps meer te gebruiken voor het huren van bijvoorbeeld een check scooter.

Lees dit bericht

Pechstudenten krijgen geen compensatie voor leenstelsel

Studenten die door het leenstelsel in diepe schulden terecht zijn gekomen zullen niet gecompenseerd worden door de overheid. Studenten hebben onder het leenstelsel gemiddeld een schuld van 27.000 euro opgebouwd. Van het kabinet zullen deze pechstudenten ongeveer 1400 euro ontvangen. Vele partijen vinden dit maar klein bedrag ten opzichte van de gehele schulden.

Lees dit bericht

Zwolse en Delftse studenten krijgen als enige studenten wel de energietoeslag uitgekeerd

Ben jij een student uit Zwolle of Delft? Dan heb jij geluk! Deze gemeentes hebben als enige gemeentes in Nederland er voor gekozen om ook de energietoeslag uit te keren aan studenten die op zichzelf wonen. Dit bedraagt een eenmalige bijdrage van 1300 euro.

Lees dit bericht

Zelf nog suggesties?

Ben je zelf tegen een praktisch probleem aangelopen en heb je het antwoord hierop? Mis je nog een artikel, of denk je waardevolle inbreng te hebben voor een nieuw onderwerp? Laat het ons dan weten! Wij horen graag suggesties van je om Opnieuw Thuis te blijven verbeteren.

Mail ons
info@zuylenstaete.nl

Ma. t/m vr. van 09.00 tot 17.00