Laatste nieuws

Op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Dat doe je hier. Regelmatig verschijnen hier artikelen met verschillende onderwerpen; van het schoonmaken van je kamer tot een slimme en efficiënte manier om ongedierte buiten huis te houden. Heb je nog onderwerpen die je graag door Marcel van Hooijdonk wil laten toelichten, laat het ons weten!

Studenten komen met een prototype voor minimaal 160.000 extra woningen

 11/03/2022

Studenten in Delft hebben vrijdag 11 maart een plan laten zien hoe er het komende jaar in Nederland maar liefst 160.000 tot 320.000 extra woningen gebouwd kunnen worden. De bedoeling is dat er extra verdiepingen worden geplaatst op bepaalde portiekflats in Nederland. De oude flats hoeven hierdoor niet gesloopt te worden omdat deze later ook nog gerenoveerd zullen worden.

‘Batterij’

De extra woonlagen worden gezien als een soort van batterij voor de flats. Deze zorgen ervoor dat zonne-energie opgeslagen wordt waardoor heel het gebouw van stroom kan worden voorzien. Door middel van deze techniek zullen deze oude flats ook een stuk duurzamer worden. Daarnaast willen ze ook proberen om het regenwater op te vangen en te filteren in schoon drink water.

Voor de internationale wedstrijd gebouwen voorzien van hernieuwbare energie hebben verschillende studenten van de TU Delft dit plan bedacht. Toch vinden veel studenten dat het niet bij de wedstrijd moet blijven. Helaas blijkt het in praktijk brengen van dit plan een stuk lastiger vanwege de strenge regelgeving.

Gerelateerd nieuws

Klik hier

Gegevens van duizenden studenten gelekt

Afgelopen week zijn de gegevens van duizenden studenten van de TU Eindhoven gelekt. Na een hack bij het IT-bedrijf ID-Ware zijn er duizenden adresgegevens op de straat beland van al deze studenten. Ook medewerkers van de universiteit zijn de dupe. Hierdoor zijn er 21.000 slachtoffers geworden van deze hack.

Lees dit bericht

Compensatie voor pechstudenten is niet eerlijk

Sinds 2015 is de basisbeurs voor studenten afgeschaft en ontvingen uitwonende studenten geen 270 euro per maand meer. Het zogenaamde sociale leenstelsel kwam hiervoor in de plaats. Wat betekende dat studenten alles konden lenen en in 35 jaar terug konden betalen.

Lees dit bericht

Eerste keer op kamers? Marcel van Hooijdonk helpt je op weg!

Je hebt er al jaren op zitten wachten en nu is het eindelijk zover. Je mag het huis uit en op je zelf wonen! Wanneer je eindelijk jouw ideale kamer hebt gevonden en denkt van alle stress af te zijn, komt er toch nog wat meer bij kijken. Om je een handje te helpen hebben we een handige checklist voor je opgesteld. Kijk snel en regel het meteen!

Lees dit bericht

Zelf nog suggesties?

Ben je zelf tegen een praktisch probleem aangelopen en heb je het antwoord hierop? Mis je nog een artikel, of denk je waardevolle inbreng te hebben voor een nieuw onderwerp? Laat het ons dan weten! Wij horen graag suggesties van je om Opnieuw Thuis te blijven verbeteren.

Mail ons
info@zuylenstaete.nl

Ma. t/m vr. van 09.00 tot 17.00