Laatste nieuws
Op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Dat doe je hier. Regelmatig verschijnen hier artikelen met verschillende onderwerpen; van het schoonmaken van je kamer tot een slimme en efficiënte manier om ongedierte buiten huis te houden. Heb je nog onderwerpen die je graag door Marcel van Hooijdonk wil laten toelichten, laat het ons weten!
Mbo-studenten stoppen massaal met opleiding vanwege aantrekkelijke arbeidsmarkt
06/04/2023
Uit onderzoek van RTLnieuws blijkt dat steeds meer mbo-studenten hun opleiding verlaten zonder een diploma te behalen. Het afgelopen jaar hebben maar liefst 30.000 studenten deze beslissing genomen vanwege de vele openstaande vacatures als gevolg van de aantrekkende arbeidsmarkt en de coronacrisis.
Aantrekkende arbeidsmarkt
De minister van Onderwijs maakt zich zorgen over deze ontwikkeling en heeft een plan opgesteld om het aantal schoolverlaters te verminderen. Er zal in het komende schooljaar namelijk 175 miljoen euro extra worden geïnvesteerd in het mbo-niveau 2 en de beroepsopleiding. Dit geld zal worden gebruikt om intensievere begeleiding aan te bieden aan studenten, waardoor zij minder snel zullen stoppen.
Daarnaast zal er betere hulp beschikbaar zijn voor studenten die van opleiding willen veranderen, door middel van doorstroomcoaches. Studenten kunnen deze coaches om advies vragen. Ook zullen er extra hulpbronnen beschikbaar zijn voor studenten die kampen met financiële of psychische problemen om te voorkomen dat zij hun opleiding voortijdig beëindigen.
Gerelateerd nieuws
Klik hier
Driehonderd studenten testen nieuwe app voor mobiliteit | Deel 2
Even terugblikken: drie maanden geleden zijn driehonderd studenten uit Rotterdam aan de slag gegaan met uitproberen van een nieuwe reisapp. Studenten konden met deze app niet alleen het OV gebruiken, maar ook deelvervoer zoals: scooters en fietsen. Nu, drie maanden later, zijn de resultaten binnen en wordt er gekeken of dat deze pilot succesvol was.
Mbo-studenten moeten makkelijker kunnen switchen in opleiding
Taskforce Doelmatigheid van het bedrijfsleven en beroepsonderwijs wil dat er meer mensen kiezen voor een studie in de zorg of techniek. Zij geven daarom het advies om het voor mbo-studenten makkelijker te maken om van opleiding te switchen. Dit advies is opgesteld omdat steeds minder vaak mensen kiezen voor een mbo-studie.
Er komt rente op de studieschuld van alle studenten
Aankomend jaar zullen studenten rond de 0,4 procent rente betalen op de studielening. Voor mbo’ers ligt dit percentage nog hoger. Zij zullen het aankomende jaar 1,8 procent rente betalen voor de studielening. De stijgende rente op de studieschulden heeft alles te maken met de snel toenemende rentes op de kapitaalmarkten en zo de hoge inflatie af te remmen.

Zelf nog suggesties?
Ben je zelf tegen een praktisch probleem aangelopen en heb je het antwoord hierop? Mis je nog een artikel, of denk je waardevolle inbreng te hebben voor een nieuw onderwerp? Laat het ons dan weten! Wij horen graag suggesties van je om Opnieuw Thuis te blijven verbeteren.