Laatste nieuws
Op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Dat doe je hier. Regelmatig verschijnen hier artikelen met verschillende onderwerpen; van het schoonmaken van je kamer tot een slimme en efficiënte manier om ongedierte buiten huis te houden. Heb je nog onderwerpen die je graag door Marcel van Hooijdonk wil laten toelichten, laat het ons weten!
Uitwonende studenten krijgen geen energietoeslag
04/05/2022
Sinds kort geldt er een nieuwe regeling waarin volwassenen die zelfstandig wonen een energietoeslag aan kunnen vragen ter waarde van 800 euro. Iedere zelfstandig wonende met een laag inkomen heeft recht op deze energietoeslag. Desondanks krijgen uitwonende jongeren en studenten tussen de 18 en 20-jarig deze vergoeding niet.
Normaliter vallen de uitwonende jongeren en studenten onder de gestelde inkomensgrens. Toch ziet het bestuur geen enkele reden om deze jongeren tegemoet te komen met een energietoeslag. Deze uitzondering is gebaseerd op het feit dat studenten vaak al een rentevrije studielening af mogen nemen. Toch zijn er enkele andere oplossingen waardoor jongeren geholpen kunnen worden met financiële problemen.
Oplossing
Er wordt, zodra je als student in financiële problemen komt, geadviseerd jezelf aan te melden voor een individuele bijzondere bijstand. Hierdoor krijg je hulp van de gemeente en worden bijvoorbeeld verhuurders erop aangesproken om enkel glas te vervangen. Zodat jij later minder geld aan gas hoeft uit te geven. Zo probeert iedere gemeente ervoor te zorgen dat studenten niet te ver in financiële problemen komen ondanks het niet ontvangen van de energietoeslag.
Gerelateerd nieuws
Klik hier
Studenten zijn het meest ontevreden over de economische en juridische opleidingen
Uit de Nationale Studenten Enquête blijkt dat de studenten van de economische en juridische opleidingen het minst tevreden zijn over hun studie. Dit is volgens de directeur van Juridische Hogeschool Avans en Fontys niet verbazend. Er is namelijk sinds kort een nieuwe onderwijsvorm op deze opleiding.
Één op de vijf studenten maakt wel eens een onveilige situatie mee op de hogeschool
Steeds meer hbo en universitaire studenten maken een onveilige situatie mee op school. Denk bijvoorbeeld aan discriminatie, pesten, bedreiging of seksueel overschrijdend gedrag. Uit onderzoek is gebleken dat maar liefst één op de vijf studenten hinder ervaart van de bovenstaande situaties.
Basisbeurs te klein voor studenten waarvan de ouders 55.000 euro in het jaar verdienen
Studenten waarvan de ouders rond anderhalf keer modaal verdienen, moeten ook met een basisbeurs nog steeds bijlenen of werken. Anders zouden deze studenten niet rond kunnen komen. Dit heeft het budgetinstituut Nibud afgelopen dinsdag bekend gemaakt.
Zelf nog suggesties?
Ben je zelf tegen een praktisch probleem aangelopen en heb je het antwoord hierop? Mis je nog een artikel, of denk je waardevolle inbreng te hebben voor een nieuw onderwerp? Laat het ons dan weten! Wij horen graag suggesties van je om Opnieuw Thuis te blijven verbeteren.