Laatste nieuws
Op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Dat doe je hier. Regelmatig verschijnen hier artikelen met verschillende onderwerpen; van het schoonmaken van je kamer tot een slimme en efficiënte manier om ongedierte buiten huis te houden. Heb je nog onderwerpen die je graag door Marcel van Hooijdonk wil laten toelichten, laat het ons weten!
Studenten in Nederland zitten in de kou
07/12/2022
De opgelopen energietarieven zorgen al enige tijd voor ruzies tussen de studenten en huisbazen. Veel studenten kunnen de energietarieven niet betalen en daarom zetten huisbazen de verwarming nu allemaal extra laag. Sommige studenten worden hierdoor noodgedwongen om te slapen in sokken en truien.
Oneerlijk
In een studentenhuis probeert de een juist heel erg op zijn verbruik te letten, terwijl een andere huisgenoot weer veel aan het stoken is. Hierdoor komen de mensen die juist op het verbruik letten ook door in de problemen. Ook voelen veel studenten zich verantwoordelijk voor het verduurzamen van het huis waarin zij wonen, terwijl de huisbaas er waarschijnlijk zelf niks aan doet.
In veel studentenhuizen ontstaan zeer onaangename situaties door de hoge energiekosten. Voor veel studenten is het geen optie om terug naar hun ouders te gaan vanwege vaak zeer lange reistijden. Daarnaast maken ook veel studenten gebruik van elektrische kacheltjes, deze zijn namelijk iets goedkoper in het verbruik dan de gaskachel.
Gerelateerd nieuws
Klik hier
Studenten gaan nog meer huur betalen vanwege de verhoging van de gasprijs
Vele studenten in Nijmegen en Arnhem zijn waarschijnlijk vanaf volgend jaar nog meer geld kwijt aan de kamers die ze huren. De verhoging van de huur komt doordat de gasprijs ook omhoog gaat. De verhoging van de huur zal per kamer ongeveer 15 tot 20 euro worden. Doordat de huur prijs van een studentenkamer al hoog ligt tegenwoordig is dit een groot bedrag voor ieder student die er nog bovenop komt.
Studenten komen met een prototype voor minimaal 160.000 extra woningen
Studenten in Delft hebben vrijdag 11 maart een plan laten zien hoe er het komende jaar in Nederland maar liefst 160.000 tot 320.000 extra woningen gebouwd kunnen worden. De bedoeling is dat er extra verdiepingen worden geplaatst op bepaalde portiekflats in Nederland. De oude flats hoeven hierdoor niet gesloopt te worden omdat deze later ook nog gerenoveerd zullen worden.
Driehonderd studenten testen nieuwe app voor mobiliteit | Deel 1
Driehonderd studenten uit Rotterdam testen drie maanden lang een nieuwe reisapp. Het voordeel van deze reisapp? Studenten kunnen nu naast het OV ook deelvervoer huren via deze app. De Ov-chipkaart vervalt hierdoor en de studenten hoeven geen andere apps meer te gebruiken voor het huren van bijvoorbeeld een check scooter.

Zelf nog suggesties?
Ben je zelf tegen een praktisch probleem aangelopen en heb je het antwoord hierop? Mis je nog een artikel, of denk je waardevolle inbreng te hebben voor een nieuw onderwerp? Laat het ons dan weten! Wij horen graag suggesties van je om Opnieuw Thuis te blijven verbeteren.