Laatste nieuws
Op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Dat doe je hier. Regelmatig verschijnen hier artikelen met verschillende onderwerpen; van het schoonmaken van je kamer tot een slimme en efficiënte manier om ongedierte buiten huis te houden. Heb je nog onderwerpen die je graag door Marcel van Hooijdonk wil laten toelichten, laat het ons weten!
Overlast van studenten in Tilburg wordt alsmaar groter
08/10/2021
In Tilburg zijn veel brandbrieven gestuurd naar de gemeente vanwege overlast van de studenten. Op verschillende plekken in Tilburg is de overlast te groot van de studenten volgens omwonende. Hierdoor is er op verschillende plekken beveiliging ingeschakeld om het feestverbod te handhaven.
Het tekort aan studentenkamers speelt een grote rol van deze overlast. Door teveel studenten op bepaalde plekken worden er al snel feestjes gevierd en gezorgd voor te veel overlast. Om dit te voorkomen heeft de gemeente op meerdere plekken een feestverbod ingesteld. Studenten vieren nu wel eens een feestje, maar het is nog nooit zo erg geweest als nu. Ook worden de studenten door corona tegen gehouden om te feesten waardoor er veel meer huisfeesten zijn.
Naast de vele brieven die zijn gestuurd richting de gemeente om een melding te maken van de overlast, zijn de mensen zelf ook op de studenten afgestapt voor een gesprek. Een veel voorkomende oplossing is een whatsapp groep met beide partijen erin. Zodat de bewoners simpelweg een appje kunnen sturen wanneer de overlast te erg wordt. De studenten lezen dit en kunnen dan de muziek zachter zetten. Helaas is dit geen oplossing voor de lange termijn omdat studenten vaak verhuizen.
'Voorlopige oplossing'
Voor nu heeft de gemeente daarom een feestverbod opgesteld bij verschillende plekken waar studenten bijeenkomen. Dit doet de gemeente totdat het op een oplossing komt voor de lange termijn waar zowel de studenten als buurtbewoners het mee eens zijn.
Gerelateerd nieuws
Klik hier
Ook door corona getroffen studenten willen compensatie
Ook studenten willen een compensatie vanwege corona. Dat blijkt uit informatie van BNR, dat rondging bij studentenorganisaties LVSB, ISO en FNV Jong. Ook studenten verliezen hun bijbaan en vrezen voor studievertragingen, terwijl kosten als collegegeld gewoon doorlopen. 1300 meldingen Voor studenten met een acuut inkomensverlies is een meldpunt ingericht. De eerste twee weken kwamen al zo’n 1300 meldingen binnen, aldus Alex Tess Rutten, voorzitter van de landelijke Studentenvakbond. Zo gemakkelijk is dat nog niet, zegt Alex. “Je moet best veel gegevens over je contract achterlaten, omdat we ook echt willen helpen, met juridische ondersteuning. We horen veel studenten die in een flexibele schil zitten en ontslagen zijn.” Flink bedrag Door de invoering van het leenstelsel, voorheen kregen een studiefinanciering in de vorm van een gift, zijn studenten extra afhankelijk van een bijbaan, stelt Rutten. “Zo'n 45 procent van hun inkomen is afhankelijk van die bijbaan, dus als dat in één klap wegvalt, is dat een flink bedrag. In ons meldpunt zien we dat gemiddeld 500 tot 600 euro wegvalt. Dat is ook je huur, dus dat is een flink bedrag. De minister stelt voor om méér te gaan lenen, maar dat is een oplossing waar wij ons enorme zorgen over maken.” #Nietmijnschuld Door meer te lenen loopt je studieschuld automatisch verder op. Niet gek dat de landelijke Studentenvakbond zich zorgen maakt. De vakbond zet zich hard in voor getroffen studenten. Heb ook jij financieel last van de coronacrisis en wil je graag geholpen worden? Via de website https://nietmijnschuld.nl/corona kun je een aanvraag indienen.
Eerste keer op kamers? Marcel van Hooijdonk helpt je op weg!
Je hebt er al jaren op zitten wachten en nu is het eindelijk zover. Je mag het huis uit en op je zelf wonen! Wanneer je eindelijk jouw ideale kamer hebt gevonden en denkt van alle stress af te zijn, komt er toch nog wat meer bij kijken. Om je een handje te helpen hebben we een handige checklist voor je opgesteld. Kijk snel en regel het meteen!
Kamer wil stoppen met het werven van internationale studenten
De Tweede Kamer wil dat hogescholen en universiteiten vanaf volgend schooljaar stoppen met het werven van studenten buiten Nederland. De groei van de internationale studenten in Nederland leiden tot veel problemen waaronder het woningtekort en volle collegezalen. Door het actief werven tegen te houden hoopt de Kamer op de toestroom te temperen.
Zelf nog suggesties?
Ben je zelf tegen een praktisch probleem aangelopen en heb je het antwoord hierop? Mis je nog een artikel, of denk je waardevolle inbreng te hebben voor een nieuw onderwerp? Laat het ons dan weten! Wij horen graag suggesties van je om Opnieuw Thuis te blijven verbeteren.