Laatste nieuws
Op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Dat doe je hier. Regelmatig verschijnen hier artikelen met verschillende onderwerpen; van het schoonmaken van je kamer tot een slimme en efficiënte manier om ongedierte buiten huis te houden. Heb je nog onderwerpen die je graag door Marcel van Hooijdonk wil laten toelichten, laat het ons weten!
Ook door corona getroffen studenten willen compensatie
09/04/2020
Ook studenten willen een compensatie vanwege corona. Dat blijkt uit informatie van BNR, dat rondging bij studentenorganisaties LVSB, ISO en FNV Jong. Ook studenten verliezen hun bijbaan en vrezen voor studievertragingen, terwijl kosten als collegegeld gewoon doorlopen. 1300 meldingen Voor studenten met een acuut inkomensverlies is een meldpunt ingericht. De eerste twee weken kwamen al zo’n 1300 meldingen binnen, aldus Alex Tess Rutten, voorzitter van de landelijke Studentenvakbond. Zo gemakkelijk is dat nog niet, zegt Alex. “Je moet best veel gegevens over je contract achterlaten, omdat we ook echt willen helpen, met juridische ondersteuning. We horen veel studenten die in een flexibele schil zitten en ontslagen zijn.” Flink bedrag Door de invoering van het leenstelsel, voorheen kregen een studiefinanciering in de vorm van een gift, zijn studenten extra afhankelijk van een bijbaan, stelt Rutten. “Zo'n 45 procent van hun inkomen is afhankelijk van die bijbaan, dus als dat in één klap wegvalt, is dat een flink bedrag. In ons meldpunt zien we dat gemiddeld 500 tot 600 euro wegvalt. Dat is ook je huur, dus dat is een flink bedrag. De minister stelt voor om méér te gaan lenen, maar dat is een oplossing waar wij ons enorme zorgen over maken.” #Nietmijnschuld Door meer te lenen loopt je studieschuld automatisch verder op. Niet gek dat de landelijke Studentenvakbond zich zorgen maakt. De vakbond zet zich hard in voor getroffen studenten. Heb ook jij financieel last van de coronacrisis en wil je graag geholpen worden? Via de website https://nietmijnschuld.nl/corona kun je een aanvraag indienen.
Gerelateerd nieuws
Klik hier
Studieorganisaties bezorgd vanwege het stoppen van Studystore
Veel studentenorganisaties zijn bang dat er in de toekomst te weinig concurrentie is bij het inleveren van studiemateriaal. Dit komt door het stoppen van één van de grootste leveranciers van studiemateriaal. The Learning Network stopt namelijk met de activiteiten van Studystore en Studers.
Studenten geven wol nieuw leven
Studenten van de opleiding ArtCoDe werken al een aantal weken aan een innovatieve opdracht waar zij het enorme overschot aan wol tegen moeten gaan. Op jaarlijkse basis is er in Nederland namelijk een overschot van 1,5 miljoen kilo wol. Een groot deel hiervan beland in de verbrandingsoven. Heel erg zonde natuurlijk aangezien het ook hergebruikt kan worden voor bijvoorbeeld isolatiewanden.
Op kamers: deze spullen moet je in huis hebben
Je gaat op kamers. Indien je voor de eerste keer op jezelf gaat wonen, zijn er veel dingen waar je rekening mee moet houden. Je krijgt vele verantwoordelijkheden, zoals het bijhouden van je kamer en eventuele gemeenschappelijke leefruimtes, maar ook betalingsverplichtingen en ervoor zorgen dat je te eten in huis hebt. Daarom volgt een overzicht van spullen die je in huis moet hebben, zodat je goed voorbereid bent! Je eigen kamer Natuurlijk zorg je voor een bed in je kamer en een kast om je kleding in op te ruimen. Maar vergeet zeker niet om een eigen werkplekje te creëren. Vanuit bed werken klinkt misschien goed, maar je zult merken dat je een bureau op termijn gaat waarderen. En vergeet het bijzettafeltje niet, waar je wat glazen op kwijt kunt. Altijd fijn om dat achter de hand te hebben. De keuken Als je beschikt over een gemeenschappelijke keuken, zal er al veel aanwezig zijn. Toch is het handig om even te kijken of er niets mist. Zijn er voldoende hand- en theedoeken? Afwasmiddel om al het keukengerei mee schoon te maken? Heb je genoeg borden in huis? Staat er een prullenbak en heb je vuilniszakken? Overleggen met je nieuwe huisgenoten kan nooit kwaad. Hoe beter je voorbereid bent, hoe makkelijker jouw studententijd zal zijn. Betrek je een eigen studio of appartement en heb je nog niets in huis? Vergeet naast de pannen, het bestek, keukengerei ook vooral niet een lekker tosti-ijzer of een handige ovenschaal. Verschillende glazen en bekers in andere soorten en maten kunnen ook geen kwaad. De badkamer Voor de badkamer kan er eigenlijk weinig misgaan. Je toiletspullen heb je in huis, maar vergeet je de föhn niet? Opbergbakjes, een wasrekje en wasmand zul je echter niet in alle gevallen gelijk hebben. Dit zijn daarom ook zeker spullen die je niet mag vergeten en erg handig voor je zijn. Check? Check!

Zelf nog suggesties?
Ben je zelf tegen een praktisch probleem aangelopen en heb je het antwoord hierop? Mis je nog een artikel, of denk je waardevolle inbreng te hebben voor een nieuw onderwerp? Laat het ons dan weten! Wij horen graag suggesties van je om Opnieuw Thuis te blijven verbeteren.